تبلیغات
دانلود نرم افزار موبایل :: نرم افزار های جدید موبایل :: نوکیا و سونی اریکسون - نکاتی برای عمر بیشتر باطری گوشی های موبایل
جمعه 4 بهمن 1387

نکاتی برای عمر بیشتر باطری گوشی های موبایل

   نوشته شده توسط: نوید    

شارژ صحیح گوشی های موبایل 

باطری موبایل خود را بهتر است بگذارید تا آخر شارژ شود تکرار مداوم قطع گوشی موبایل از برق در هنگام شارژ باعث تنبلی باطری خواهد شد .

"حفظ و نگهداری صحیح باطری گوشی موبایل جزو موارد بسیار مهم هر گوشی به شمار می‌رود. به خصوص این كه اگر از همان ابتدا, باطری خود را درست محافظت نكنید, هم طول عمر آن را كاهش داده‌اید و هم زمان كمتری را برای استفاده مداوم از گوشی موبایل در اختیار خواهید داشت. شما را با چند نكته درباره حفظ باطری موبایل خود آشنا میكنیم"

1- همیشه دقت كنید قبل از شارژ مجدد گوشی خود, باطری به طور كامل خالی شده باشد. زمانی كه علامت هشدار خالی بودن باتری را شنیدید زمان مناسبی برای این كار است
2- هنگامیکه شارژ موبایل به پایان رسید حتما آن را از شارژ قطع کنید تا عمر باطری شما کم نشود .چراکه باعث خورده شدن باطری گوشی شما خواهد شد...این یکی از بیشترین مشکلات کاربران در استفاده از موبایل خود هست..
3- تا حد امكان سعی كنید, هنگام پخش هشدار باتری هیچ مكالمه و تماس تلفنی نداشته باشید. با توجه کردن به این نکات همواره عمر باطری گوشی خود را بالا ببرید!
4- اگر باتری خود را برای شارژ نیز به برق متصل كرده‌اید, تا وقتیكه باتری به طور كامل شارژ نشده‌ است, اتصال برق آن را قطع نكنید.
رعایت این نكات باعث می‌شود كه شما از تمام ظرفیت باتری خود استفاده كنید. در هر باتری قسمتی به نام حافظه موثر وجود دارد. چنانچه باتری تا آخرین حد خالی شود و سپس شارژ شود, این حافظه بالاترین بازده خود را خواهد داشت. ولی اگر به مرور زمان تمام باطری پر نشود, قسمتی از باتری در اصطلاح تنبل شده و باعث می‌شود كه گوشی قبل از آنكه از تمام ظرفیت خود استفاده كند, خاموش شود.
تمیزی محل اتصال شارژر یكی از نكات بسیار مهم در نگهداری باتری است. هرچند روز یك بار این قسمت را با مقدار كمی پنبه و الكل تمیز كنید. همچنین در برخی از گوشی‌های موبایل, درزهای كنار درب باطری محل بسیار مناسبی برای جذب گرد و خاك است. این قسمت را حتما با برس با مسواك تمیز كرده و به خصوص قسمت اتصال باتری به گوشی را با پنبه و الكل از آلودگی پاك كنید.


برچسب ها: موبایل ، گوشی ، محافظت ، شارژ ، باطری ، باتری ، حافظه ،

دنبالک ها: با حرف زدن موبایل خود را شارژ کنید ،